Trakya Ankara ve İç Kesimlerde Kar. İzmir Antalya ve Batı Kesimlerde Kuvvetli Sağanak. Akdeniz’de Fırtına

1Ankara’da bu Bu akşam saatlerinde (3 Ocak Pazar) başlayacak kar yağışlarının sabah saatlerine doğru etkisini arttırarak yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Kar Yağışı (4 Ocak Pazartesi) öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedecek.

Bu akşam (3 Ocak Pazar) saatlerinden itibaren Trakya’da  Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ’ın iç kesimlerinde kar yağışının etkisini artırması bekleniyor.

Bu akşam (3 Ocak Pazar) saatlerinden sonra İzmir, Aydın, Çanakkale ve Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli, bu gece saatlerinden sonra Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak sağanak yağmur bekleniyor.

Bu akşam (3 Ocak Pazar) saatlerinden sonra Isparta, Burdur ve Afyonkarahisar çevreleri ile Denizli, Antalya ve Mersin’in yükseklerinde yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışları bekleniyor.

Bu akşam (3 Ocak Pazar) itibaren (Bolu, Karabük, Kastamonu, Ankara, Çankırı ile Zonguldak ve Bartın’ın yüksekleri , 4 Ocak Pazartesi (yarın) sabah saatlerinden itibaren Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Karaman, Yozgat, Kayseri ve Sivas çevreleri ile Konya’nın güney ve batısının yükseklerinde yer yer kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Batı ve Orta Akdeniz’de doğu ve güneydoğu, Orta Akdeniz’de zamanla kuzeydoğudan esecek olan rüzgarın yarın sabah (4 Ocak Pazartesi saat 04:00) saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımız ve denizcilerimizin dikkatli olması.

FIRSATLAR: