Marmara, Batı Karadeniz ve Batı Akdeniz’de Fırtına ve Kuvvetli Fırtına Uyarısı

firtina-uyarisi

Marmara Denizi: Rüzgarın 2 Aralık 2016 Cuma günü öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına, zamanla kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli fırtınanın 03 Aralık 2016 Cumartesi ilk saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

Batı Karadeniz’de Rüzgarın 2 Aralık 2016 Cuma günü öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (Lodos), akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı (Günbatısı ve Karayel) yönlerden kuvvetinde kuvvetli fırtına, yer yertam fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli ve tam fırtınanın 03 Aralık 2016 Cumartesi günü sabah batısında, akşam saatlerinden sonra doğusunda etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

Batı Akdeniz: 02 Aralık 2016 Cuma ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına, zamanla kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli fırtınanın 02 Aralık 2016 Cuma günü öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımında aksamalar) başta denizciler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

FIRSATLAR: