Kar sebebiyle 10 Ocak Salı Okulların Tatil Olduğu İllerimiz

kar-t
İSTANBUL
İstanbul Valisi Şahin: : “Herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 10 Ocak 2017 Salı günü (1 gün) süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.” dedi
Vali Şahin açıklamasında ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile çalışanların da idari izinli sayılacağını hatırlattı. Bu arada, Marmara, İstanbul Teknik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve İstanbul Medeniyet üniversitelerinin rektörlüklerinden yapılan açıklamalarda, eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

İZMİR
İzmir’in Karaburun ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın (10 Ocak Salı) okullarda eğitim öğretime ara verildi.

EDİRNE
Edirne’de, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime 1 gün (10 Ocak Salı) daha ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

KIRKLARELİ
Kırklareli’nde olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ve tüm ilçelerdeki nedeniyle okullar yarın (10 Ocak Salı) da tatil edildi.
Ayrıca kamu çalışanı engelli ve hamile personellerde aynı gün idari izinli.

TEKİRDAĞ
Tekirdağ’da olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ve tüm ilçelerdeki nedeniyle okullar yarın (10 Ocak Salı) da tatil edildi.
Ayrıca kamu çalışanı engelli ve hamile personellerde aynı gün idari izinli.

ÇANAKKALE
Çanakkale’de tüm okullar (10 Ocak Salı) günü tatil edildi. Çanakkale Valiliği’nden yapılan duyuruda,  (Valilikçe Merkez, Çan, Lapseki, Ezine, Eceabat, Biga, Yenice, Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Bozcaada, Gökçeada’da Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm özel-resmi okullar ve kurumlar, 10.01.2017 tarihinde bir gün süreyle tatil edilmiştir denildi)

TOKAT’TA SALI GÜNÜ OKULLAR TATİL
Tokat’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ve tüm ilçelerdeki nedeniyle okullar yarın (10 Ocak Salı) da tatil edildi.
Ayrıca kamu çalışanı engelli ve hamile personellerde aynı gün idari izinli.

BALIKESİR (BANDIRMA VE GÖNEN)
Balıkesir’in Bandırma ve Gönen İlçelerinde, 10 Ocak Salı günü anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liseler tatil edildi. Marmara bölgesinde etkili olan kar ve tipi Balıkesir’in Bandırma ve Gönen ilçelerinde, anaokulu, ilk, orta ve liselerde okulların bir gün tatil olmasına neden oldu. Bu iki ilçede, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

YALOVA’DA SALI GÜNÜ OKULLAR TATİL
Yalova Valiliği’nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle yarın (10 Ocak Salı) okulların bir gün tatil edildiği duyuruldu. Valilik açıklamasında, “Olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve yoğun buzlanma nedeniyle, ilimiz genelinde tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. ” denildi.  Ayrıca kamu çalışanı engelli ve hamile personellerde aynı gün idari izinli.

NEVŞEHİR’DE KAR TATİLİ
Nevşehir’de il merkezine bağlı köy okulları ve taşımalı eğitim yapılan okullar bir gün süre (10 Ocak Salı) ile tatil edildi.

KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime yarın ve ertesi gün ara verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle 10-11 Ocak’ta ilk ve orta dereceli tüm okulların tatil edildiği kaydedildi.

KOCAELİ’DE YARIN ( 10 OCAK ) OKULLAR TATİL Mİ?
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre olumsuz hava şartlarının ve buzlanmanın etkili olmaya devam edeceği öngörüldüğünden, il genelinde anaokulları, ilk, orta, lise ve yaygın eğitim kurumlarında (Özel Rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime 10 Ocak Salı günü bir gün süre ile ara verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi. Açıklamada ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

SİNOP (BAZI İLÇELER)
Saraydüzü ilçesinin tamamında, Erfelek, Türkeli, ve Durağan ilçelerinde ise taşımalı eğitim görülen okullarda yarın eğitime ara verildi. Bölgede kar yağışının aralıklarla devam etmesi sebebiyle söz konusu ilçelerdeki okulların tatil edilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi.

ORDU (BAZI İLÇELER)
Ordu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde 10 Ocak Salı günü eğitim öğretime ara verildi.İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu belirtilerek, “Olumsuz hava şartlarından dolayı Akkuş, Çamaş, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Korgan, Kumru, Ulubey, Kabataş, Çatalpınar ve Mesudiye ilçelerinin tamamında eğitim öğretime 10 Ocak Salı günü ara verilmiştir.” ifadelerine yer verildi. Açıklamada, Fatsa ilçe merkezi dışındaki tüm okullarında yarın tatil edildiği belirtildi.

FIRSATLAR: