Dikkat !!! İstanbul-Ankara-İzmir-Adana-Antalya ve Bursa Başta Olmak Üzere Tüm Yurt Yağışın Etkisine Giriyor.

soguk-ve-yagis

İstanbul’a yağış geliyor. Bugün (2 Mayıs Pazartesi) yer yer hafif yağış geçişleri olsada gece yarısına doğru sağanak yağış başlıyor. İstanbul’da 4 gün yağış var. İstanbul’da sağanak yağış 7 Mayıs Cumartesine kadar 4 gün devam edecek. Poyraz da yağışa eşlik edeceğinden hava serin olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu’nun doğusu, Edirne ve Çanakkale ile 2 Mayıs Pazartesi öğleden sonra Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinin, bu akşam ve gece saatlerinde ise Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İzmir’de 2 Mayıs Pazartesi saat 18:00 den itibaren yağış başlayacak. İzmir’de 3 gün daha yağış var. İzmir’de yağışın Cuma günü sona ermesi bekleniyor.

Ankara, Adana, Antalya ve Bursa hafta sonuna kadar aralıklarla yağışlı olacak. Özellikle mevsim normallerinde seyeredecek havanın birden serinlemesi hastalıklara sebep olabilir.

4 Mayıs Çarşamba ve 5 Mayıs Perşembe günü tüm yurtta yağış var.

Vatandaşlarımızın sel ve su baskınlarına ve yıldırım çarpmalarına karşı dikkatli olması gerekiyor. Ayrıca giyecek seçimi de bu hafta boyunca önemli.

FIRSATLAR: