Denizlerimizde Fırtına Uyarısı! Ulaşımda Aksamalara Dikkat!

firtina-uyarisi

Batı ve Orta Karadeniz
Rüzgarın 6 Ocak 2017 Cuma günü akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in batısı ile 7 Ocak Cumartesi günü Batı ve Orta Karadeniz’in genelinde batı ve kuzeybatıdan fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; 8 Ocak Pazar günü ilk saatlerden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Marmara
6 Ocak Cuma günü Marmara’da gündüz Lodos, 6 Ocak Cuma gecesi ise Poyraz fırtınası bekleniyor. 7 Ocak Cumartesi gecesi fırtınanın geçmesi bekleniyor.

Ege
Rüzgarın 6 Ocak Cuma günü öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege’de kuzeydoğudan, Güney Ege’de kuzeybatıdan esmesi tahmin edilmektedir. Fırtınanın; 8 Ocak pazar günü etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Akdeniz
Rüzgarın 6 Ocak Cuma günü öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz’in doğusunda güney ve güneydoğudan fırtına, 7 Ocak Cumartesi günü Batı Akdeniz’in genelinde güney ve güneybatıdan kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Doğu Akdeniz’de rüzgarın 7 Ocak Cumartesi günü güney ve güneybatıdan fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir. Fırtınanın; 8 Ocak Pazar günü ilk saatlerden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor

Ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

FIRSATLAR: