ABD son zamanların en güçlü fırtınası Irma Kasırgası’nı bekliyor. THY’den Miami’ye Kasırga Nedeniyle Ek Sefer

irma

Saatteki hızı 295 kilometreyi bulan Irma, en yüksek yıkıcılık derecesi olan 5’inci kategoriye yükseldi. Atlantik Okyanusu’nda kaydedilmiş en şiddetli kasırga olan Irma, Karayipler’in kuzeydoğusundaki adaları vurmaya başladı. Karayipler ve ABD’nin Florida eyaleti, 10 yıldır Atlantik Okyanusu’nda görülen en şiddetli fırtınalardan biri olması beklenen Irma Kasırgası’na hazırlanıyor.

Porto Riko’nun doğusunda bulunan Leeward Adaları’na Salı günü geç saatlerde 300 km/h’lik bir hızla yaklaştı. Bu kaydedilmiş en şiddetli fırtınalardan. ABD Başkanı Donald Trump, Florida, Porto Riko ve Amerikan Virgin adaları için olağanüstü hal ilan etti.

THY Miami’ye Ek Sefer koydu
THY 7 Eylül Perşembe Maimi ye ek sefer koydu. çünkü 8 Temmuz Cuma Fırtına Miami’yi vuracak. Açıklama şöyle:
Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde görülen Irma kasırgasının sefer düzenlediğimiz Miami şehrini de etkilemesi beklenmektedir. Miami Havalimanı otoritesinin olumsuz hava koşulları nedeniyle 8 Eylül 2017 tarihinde alanı hava trafiğine kapatma ihtimaline karşın, 7 Eylül’de 11.30 İstanbul kalkışlı ve 21.00 Miami kalkışlı ek seferler planlanmıştır” denildi.

FIRSATLAR: