4 UYARI: Yoğun Kar, Fırtına, Çığ ve Zirai Don Uyarısı. Hangi Bölge ve İllerimiz de ?

1

KAR YAĞIŞI UYARISI
27 Ocak 2017 Cuma öğlen saatlerinden itibaren Bingöl, Muş, Bitlis, Ağrı, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı; Mardin, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur, 27 Ocak 2017 Cuma akşam saatlerinden sonra yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor. Kar yağışının 28 Ocak Cumartesi akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

Ayrıca Karadeniz bölgesinde (Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) devam eden yağışların 28 Ocak Cumartesi akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

FIRTINA UYARISI
Akdeniz ve Güney Ege’de 28 Ocak Cumartesi akşam saatlerine kadar fırtına bekleniyor. Denizcilerimizin dikkatli olması gerekiyor.

ÇIĞ UYARISI
Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerindeki kar yağışları sebebiyle 30 Ocak Pazartesi gününe kadar ÇIĞ riski var. Vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor.

ZİRAİ DON UYARISI
Marmara kıyılarında orta ve yer yer kuvvetli, Karadeniz ve Ege Denizi kıyılarında orta kuvvette, Batı Akdeniz kıyılarında hafif yer yer orta kuvvette, Doğu Akdeniz kıyılarında hafif olmak üzere 30 Ocak Pazartesi gününe kadar zirai don bekleniyor. Tarım ile uğraşan vatandaşlarımızın dikkatine.

FIRSATLAR: